Bulls eye opór 19,5K dolarów, ale niski wolumen utrzymuje cenę Bitcoin na boku

Spadający wolumen i opór na 19.500 dolarów są pinning ceny Bitcoin w zakresie dokręcania.

Dziś był to stosunkowo niespokojny dzień dla Bitcoinu

Dziś był to stosunkowo niespokojny dzień dla Bitcoinu (BTC), ponieważ cena nadal umacnia się w wąskim przedziale.

Jak wspomniał wkład Cointelegrapha Rakesh Upadhyay, cena Bitcoin spędził weekend konsolidując w proporcji byka i wybuch do 19.418 dolarów został szybko stłumiony przez opór napowietrznych.

Po retuszowaniu linii trendu proporczyka cena ustąpiła, spadając poniżej 20-MA w 4-godzinnym przedziale czasu i na krótko tracąc 19.000 dolarów.

Ogólnie rzecz biorąc, większość inwestorów zdaje się zgadzać, że po szalejącym 93% wzroście z 10.300 dolarów do 19.888 dolarów, konieczny jest okres konsolidacji. Analityk Cointelegraph Micheal van de Poppe powiedział:

„W wyższych ramach czasowych, Bitcoin nadal działa tak jak w zeszłym tygodniu. Wciąż działamy w strefie wszechczasów wysokiego oporu. Wciąż mam oczy na 16 tys. dolarów, które odbiły się od nas, i 14 tys. dolarów, ponieważ te obszary nadal mogą być testowane jako wsparcie. Trzymanie 19 tys. dolarów jest ważne i jeśli codziennie będziemy mieć blisko 18,9 tys. dolarów, to myślę, że przejdziemy.“

W dziennych i 4-godzinnych ramach czasowych inwestorzy zauważą, że cena nadal notuje niższe wyży i wyższe niżsy, co jest znakiem, że zakres cen zaczyna się zawężać.

Obecnie cena nadal utrzymuje się w obrębie linii trendu proporczyka jako podpora, ale przełamanie struktury będzie wymagało dużego ruchu wolumenu, ponieważ istnieje stały opór napowietrzny na poziomie 19 500 USD.

Jak wspomniano w poprzedniej analizie, spadek poniżej poziomu 18.800 USD spowoduje, że BTC będzie szukać wsparcia na poziomie 17.900 USD, a poniżej 16.000 USD do 15.750 USD.

W krótkim okresie czasu, inwestorzy unikający ryzyka prawdopodobnie będą uważnie obserwować 4-godzinny wykres, aby sprawdzić, czy cena może ponownie znaleźć wsparcie powyżej poziomu 20MA, aby przebić się przez proporczyk. Ważne jest, aby zauważyć, że ten ruch będzie wymagał znaczącego wolumenu, aby uniknąć odrzucenia w strefie oporu 19.400- 19.500$.

Zazwyczaj podczas faz konsolidacji Bitcoinów

Zazwyczaj podczas faz konsolidacji Bitcoinów altcoiny pompują wyżej, ale tym razem tak nie było.

Podczas gdy wybór żetonów DeFi i innych niejasnych altcoinów przesunął się wyżej, większość z 20 najlepszych monet jest dziś w kolorze czerwonym.

Wynika to prawdopodobnie z faktu, że inwestorzy niechętnie przenoszą fundusze na altcoiny, podczas gdy cena Bitcoinów jest w tak niezdecydowanej pozycji.

Doświadczeni inwestorzy kryptograficzni wiedzą, że silny wybuch byka z BTC może spowodować zgniecenie par altcoin do BTC, podczas gdy niedźwiedzi rozkład w cenie BTC ma tendencję do tego, że pary altcoinów BTC i USD otrzymują równie katastrofalny pummeling.

Kilka wyróżników dnia to AAVE z 8,54% wzrostem, Monero (XMR), który przesunął się o 5,19% wyżej oraz Waves (WAVES), który wzrósł o 6,23%.

Według CoinMarketCap, całkowity limit rynku krypto walutowego wynosi obecnie 566,5 mld dolarów, a wskaźnik dominacji Bitcoinów wynosi obecnie 62,6%.