POMIMO SPADKU O 2 000 DOLARÓW, BITCOIN UTRZYMUJE KRYTYCZNY POZIOM MAKRO.

Bitcoin został silnie odrzucony w ostatnich tygodniach. Moneta, po osiągnięciu szczytowego poziomu 12 500 dolarów w sierpniu, spadła do 9 800 dolarów na początku tego miesiąca. Obecnie cena monety wynosi 10 400 dolarów, czyli nadal ponad 2 000 dolarów poniżej poziomu z poprzedniego roku.

Podczas gdy był to gwałtowny spadek, nie wszyscy sądzą, że to jest właśnie ten trend byka Bitcoina.

BITCOIN UTRZYMUJE KLUCZOWY POZIOM MAKRO

Jeden z inwestorów kryptograficznych niedawno podzielił się poniższym wykresem 22 września, zauważając, że Bitcoin rzeczywiście utrzymuje kluczowy poziom trendu makro, nawet po załamaniu. Jak pokazuje poniższy wykres, Bitcoin utrzymywał wskaźnik niebieskiej chmury wielokrotnie podczas hossy w 2017 roku i poprzednich trendów wzrostowych.

14 BTC i 95,000 Free Spins dla każdego gracza, tylko w mBitcasino’s Exotic Crypto Paradise! Zagraj teraz!
BTC czyniąc to teraz sugeruje, że dominujący trend makro jest nadal byczy.

Obrazek

Wykres akcji cenowej BTC w całym okresie jej życia z analizą przeprowadzoną przez kryptochirurga Bitcoin Jacka (@BTC_JackSparrow na Twitterze).
Wykres z TradingView.com
Inny inwestor stwierdził również, że Bitcoin utrzymał kluczowy poziom makro pomimo spadku. Osoba ta podzieliła się poniższym wykresem po wykresie tygodniowym, który pokazuje, że BTC wydrukował dwa knoty na środku Bollinger Band – kluczowy trend dla byków.

Obrazek

Wykres działań cenowych BTC w ciągu ostatniego roku z analizą Bollinger Bands przeprowadzoną przez crypto tradera Big Chonis Trading (@BigChonis na Twitterze).
Wykres z TradingView.com
Handlowiec, który podzielił się pierwszą wymienioną tabelą, jest tym, który był historycznie dokładny.

Kiedy w marcu Bitcoin spadł do niskiego poziomu 3.000 dolarów, jeden z traderów powiedział, że krypto waluta ma zostać odwrócona do 10.000 dolarów w kształcie litery V do maja lub czerwca. Waluta kryptokurynowa zrobiła to samo, gdy w maju wzrosła do 10.000 dolarów, co było zgodne z przewidywaniami.

RYNKI SPADKOWE MOGŁY ZEPCHNŠĆ BTC PONIŻEJ KLUCZOWYCH POZIOMÓW.

Podczas gdy Bitcoin utrzymuje kluczowy poziom techniczny, słabość na dotychczasowych rynkach może sprawić, że krypto waluta będzie jeszcze niższa.

Zarówno Bitcoin, rynek giełdowy, jak i złoto osiągnęły szczyt w tym samym czasie kilka tygodni temu. Wydaje się, że działania cenowe dotychczasowych rynków, czyli dolara, dyktują ogólną kierunkowość BTC i kryptokur walut.

Oznacza to, że jeśli rynek akcji nadal będzie się poprawiał, to krypto waluta też powinna.

Willy Woo, anglosasista na łańcuchu, uważa jednak, że ta korelacja może w końcu pęknąć.

„SPX wygląda bardzo słabo, jeśli to spadnie, wyjdę na kończynę, jak mówią BTC będzie rozłączać się w najbliższych miesiącach. Po zmniejszeniu o połowę i zmniejszeniu wolumenu obrotu instrumentami pochodnymi, BTC znacząco zmniejsza presję na sprzedaż w stosunku do byczych podstaw antyinflacyjnego hedgingu“.

Kiedy Bitcoin to zrobi, o ile w ogóle, pozostanie to do zobaczenia.